TURBO

Turboşarj bir motorun ekonomik olarak, maliyeti yüksek bir motor parçasıdır. Teorik olarak turboşarj (turbo) motorun çalışma ömrü boyunca çalışacak şekilde tasarlanmakta ve üretilmektedir. Ancak farklı kullanım koşulları ya da motorun farklı bölümlerindeki problemlerden dolayı turbo erken arızalanabilir.

Turbo arızalandığında yeni parça değişim maliyeti yüksek olmaktadır. Bu noktada turbonun arızasına göre turbo tamiri kullanıcı için uygun fiyatlı bir seçenek olabilir.

Turbo arızalandığında tamir edilebilmesi için öncelikle hasar durumunun tespit edilmesi gerekmektedir. Ayrıca arıza nedenleri belirlenmeli ve bu nedenler yeni ya da tamirli turbo araca monte edilmeden önce giderilmelidir.

Turbonun hasar durumu incelendikten sonra turboya yapılacak işlem belirlenmelidir. Bu işlemler basit sayılabilecek turbo temizliği ve bakımı olabileceği gibi, tüm parçalarının değişimini gerektirecek komple revizyon işlemi de olabilir. Hatta turbonun hasarı çok fazla ise turbonun sağlıklı şekilde tamiri mümkün olmayabilir.

Bu nedenle özellikle hasar kontrolü ve arıza nedenlerinin belirlenmesi, teknik bilgi ve deneyim gerektiren hassas bir süreçtir. Bu noktada GMY Turbo olarak, teknik bilgimiz, raporlama becerimiz ve yüksek kalite anlayışımız ile müşterilerimize hizmet vermekteyiz. Revizyon merkezlerimizde maliyet yükü yüksek olan turboları, tekrar ekonomiye kazandırarak hizmet sağlamaktayız.

Son Yorumlar

    Arşivler

    Kategoriler

    • Kategori yok